top of page

Vokswagen yeni Polo GTI’ın sedan versiyonu Brezilya Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.


Brezilya’da düzenlenen 2018 Sao Paulo Uluslararası Otomobil Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Yeni otomobiller fuarda görücüye çıktı Bunlardan biri de Vokswagen'in yeni Polo GTI’ın sedan versiyonuydu. İşte Volkswagen Polo GTI’ın sedan versiyonundan fotoğraflar ve otomobilden ayrıntılar...

Brezilya'da bugünlerde düzenlenen 2018 Sao Paulo Uluslararası Otomobil Fuarı son hızıyla farklı otomobillerin tanıtımına sahne olmaya devam ediyor.

Brezilya pazarına büyük önem veren firmalardan biri olan Volkswagen de burada dün, Tarok adlı yeni pick-up konseptini tanıtmıştı. Tarok'un yanı sıra şimdi de Virtus GTS adlı bir konsept tanıtıldı.


Bu araç aslında bir Polo GTI'ın sedan versiyonuna karşılık geliyor. Zaten tasarımından da bu durum kolaylıkla anlaşılabiliyor. Virtus sedan adlı modele ise VW'nin sadece Güney Amerika ülkelerinde sattığı Polo sedan diyebiliriz.

Virtus GTS, bir konsept olarak adlandırılmış olsa da seri üretime aşırı yakın bir görünümü var.


Tasarım anlamında da hatchback modeli büyük ölçüde benimseyen araç, kaputunun altında farklı bir motor ile tanıtıldı. Polo GTI normalde 2.0 litrelik turboşarjlı bir motor ile geliyordu ve bu motor 200 beygir güç ile 320 Nm tork üretiyordu.


VW Virtus GTS ise 1.5 litrelik TSI üniteye sahip olarak tanıtıldı. Bu ünite bildiğiniz üzere 150 beygir güç ve 250 Nm tork değerine sahip ve yeni Polo ile Golf gibi kompakt modellerde alınabiliyor.


Polo GTI ile Virtus GTS'in diğer bir farkı ise şanzımanları oluyor. Avrupa'da Polo GTI'da hem 6 ileri manuel hem de 6 ileri DSG şanzıman seçeneği sunulurken, Virtus GTS'te sadece manuel şanzıman bulunuyor.


İlginç bir şekilde bu iki Polo GTI versiyonu, Brezilya'da tam donanımlı olarak satılacaklar. Yani araçların opsiyon listesi bulunmayacak


Bu tam donanımların içerisinde 8 inç'lik bilgi eğlence ekranı, geri görüş kamerası, dijital gösterge paneli gibi birçok güzel donanım yer alıyor.


Her iki modelin 2019'un başlarında Brezilya'da satışa sunulacağı da belirtiliyor.

Kaynak: Motor1

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page